Întrebare recomandată | Buresbista123 a întrebat:

Ma trezesc noaptea cu mana stanga foarte amortita.Nu reusesc sa o misc, sa strang pumnul si intru in panica.Ma scol si incep sa o lovesc.Simt niste intepaturi puternice si usor incepe sa isi revina.Nu dorm pe ea.Asta mi-s-a spus.am avut grija sa nu dorm pe ea. Ce mi-se intampla? Ce credeti voi, voua vi se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cauta o alifie antireumatica si roaga pe cineva sa te maseze seara in spate, sub omoplatul stang si pe gat, de sus in jos.Continua masajul de la cot spre palma.Ai probabil o pozitie asimetrica in care stai o perioada mai lunga de timp si probabil o circulatie deficitara a zonei. Dupa cateva zile de masaj va disparea.Foloseste o crema antireumatica sau pur si simplu ceva camforat.

| Braunion a răspuns:

Circulatia ta merge putin aiurea. Dar asta se intampla la majoritatea, nu e ceva de speriat. Principala cauza este stresul din timpul zilei si/sau consumul de substante stimulente.
Nu mai bea cola/cafea/ceai negru (sau alte stimulente) nu mai fuma si culca-te mai devreme.

| baterie777 a răspuns:

laughing e foarte amuzant, mie mi s-a intamplat de vreo 3-4 ori, nute ingrijora. E din cauza ca ai dormit pe ea, iar sangele nu a mai circulat prim mana, dar dupa cateva secunde isi revine. E normal sa se intaple asta daca ai dormit pe ea, dar nu te mai ingrijora, doar asteapta sa-si revina si ai grija cum dormi

| valentin123 a răspuns:

Am o intrebare pentru tine sau mai multe:1.Tia murit cineva care vroia sa iti faca rau 2.Stai la bloc sau la oras?
Afla ceva despre casa sau apartamentul tau

| Buresbista123 explică (pentru valentin123):

SI eu am o intrebare pentru tine, citesti in cafea sau ai un glob de cristal?

| MihaiElenaP a răspuns:

Ar putea fi o spasmofilie prin carenta de calciu si/sau magneziu.dar mai bine consulti un medic.Eu am lu-at calciu si magneziu si mi-a trecut din primele zile.

| NaNeSuDhOp a răspuns:

Nu iti face griji! este din cauza ca stai prea mult intr-o pozitie fara sa misti si sangele nu circula bine mi se intampla si mie nu ai de ce sa te speri

| octavia1992 a răspuns:

Eu cred ca ti se pune cate un zgarci, te doare si te furnica.si eu mai patesc si ma scol din somn