| Gabriela123bus a întrebat:

Mai am putin si cad in depresie.
Cu vreo saptamana in urma mi-au aparut niste pete albe pe obraji, am fost astazi la stomatolog si mi-a spus sa dau analize la candidoza bucala, avind in vedere ca cu vreo 5 luni in urma am primit antibiotice foarte puternice.
Citeva zile am avut si dureri in git cit inghiteam,acum parca trece.Dar ma gindeam ca poate e de la faptul ca am baut apa rece din frigider intr-o noapte cind am venit de la discoteca.
Azi au inceput sa ma doara picioarele,dar nu gamba, dar partea din fata pina la genunchi.Dar tot ma gindesc ca poate pentru ca am fugit marti seara, iar eu nu prea cu sportul.
Ma uit pe internet si acolo e doar...cancer,cancer...
cum ca as avea simptome de cancer.
Mi-e frica...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cine te pune sa te uiti pe net cand exista medici?

Răspuns utilizator avertizat
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Mai bine mergi la un medic specialist, iti va spune el daca e cancer, desi, dupa descrierea simptomelor tale, nu pare sa fie. Dar, mai bine stai fara frica. happy

| KodrutZ a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Tare as vrea eu sa vad medicul ala specialist care iti zice daca ai cancer asa, uitindu-se la tine.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu iti zice, ca orice medic, iti face analize, si eu mi-as dori un doctor care sa iti spuna ce ai doar uitandu-se la tine. laughing)

| KodrutZ a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Exact... iar in cazul cancerului sint ceva analize. Si a draq de scumpe, de regula, si fix de aia majoritatea cazurilor de la noi sint diagnosticate post-mortem sau in stadii avansate.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru KodrutZ):

Da, astae adevarul, este forte aiurea, e ca si cum ne omoara fara ca noi sa putem sti ceva. sad Imi pare rau ca asta se intampla in Romania, tinand cont ca facem parte din U.E. :

| KodrutZ a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Singurul motiv pentru care facem parte din Uniune e ca sintem vreo 19 milioane de consumatori, plus citeva milioane de muncitori bine pregatiti si dispusi sa lucreze ieftin, toti condusi de citeva mii de retardoizi tradatori nenorociti.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru KodrutZ):

Da, imi pare rau, putea di o tara ok sad

| Legend123 a răspuns:

Nu ai cancer, stai calma laughing) cum sa ai cancer de la asemenea simptome? stai linistita, dar pentru linistea ta du-te la un specialist sa te asiguri happy, petele albe pot aparea si din cauza stresului

| InTheAir a răspuns:

Esti ipohondrica happy
Crezi ca de la o candidoza si de la o febra musculara, faci cancer?!? Sa fim seriosi!
Candidoza poti sa faci si de la antibiotice, dar nu cred ca dupa atata timp de la administrare, dar poti lua "microbi" si din aer. Eu am facut candidoza de foarte multe ori fara antibiotice, se "lipea" cate ceva de mine din aer. Trece cu tratament (e un fel de ciuperca).
Durerile de picioare sunt 99.99% febra musculara, care trece si aia in cateva zile.
Nu-ti mai fa filme cu cancerul, ca nu-i cazul.

| Gabriela123bus explică (pentru InTheAir):

Pai candidoza e dureroasa, dar eu nu simt durere, nu ma deranjeaza.