| anonim_4396 a întrebat:

Mai poți avea copii după ce ai avut o operatie de scoatere a pietrelor de la bilă?(nu mă pricep absolut deloc)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-am mai explicat si la intrebarea anterioara, ca nu are nici o legatura colecistul (fierea sau bila, cum le mai numim in popor) cu facutul copiilor.
Bila se afla in stomac, copii se tin in uter! Doua organe total diferite si foarte indepartate unul de altul.
Da, poti sa faci si 20 de copii, chiar daca ai pietre la fiere, sau chiar daca le scoti!