| Cristea468 a întrebat:

Măseaua din minte se poate manifesta și prin durere de limbă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

DA, durerea poate iradia spre limba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiam ca exista masele in creier :O

| Bionicle a răspuns:

Pana si eu aveam durere la o masea de minte, dar niciodata sa ma doara limba.

| Jaegerjaquezz a răspuns:

Se poate manifesta in multe feluri, acum depinde, tie iti creste sau o ai inflamata/cariată?

| Jaegerjaquezz a răspuns:

Nu, cand iti creste sunt multe simptome sa le spun asa, poate provoca durere on partea din față spate a gingiei si in locul respectiv, obrazului sau cerul gurii, dar daca te-ai zgariat sau lovit la limba in zona respectiva, dar cel mai bine consulta un medic dentist el te poate ajuta mai bine decat de noi,