| AvalohAlyn a întrebat:

Medicina alternativa...Ce parere aveti despre ea? Este benefica si functioneaza? Cand omul nu gaseste vindecare in medicina alopata, are rost sa incerce medicina alternativa(cu toate formele ei)? S-a vindecat cineva cu ajutorul medicinii alternative?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IonutCG90 a răspuns:

Salut/bună. Este foarte foarte bună. Sistemele venite din ASIA, EUROPA, AFRICA, AMERICI din tradiții au suștint cu demonștrații faptul că spre deosebire de medicină care TRATEAZĂ și de multe ori durează o viață și te costă destul lunar, medicina alternativă cu terapiile sale VINDECĂ.

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Categoric nu.Este o iluzie ca te poti vindeca cu medicina alternativa daca medicina clasica a esuat.Medicina alternativa poate fi folosita in cazuri usoare:dureri intamplatoare de cap, de dinti, insomnii, calmarea unor stari de stres cu ajutorul unor ceaiuri. Uneori cu recomandarea medicului se pot combina cele doua tipuri de medicina.

| IonutCG90 a răspuns (pentru mira):

Ce m-aș certa cu tine "expert TPU" ce ești tu. big grin

| IonutCG90 a răspuns:

Expertule am 1-0 big grin mai joci? tongue P.S. Mersi LenTao, și ca BONUS îți dau un exemplu și anume faptul că un amic s-a întors recent din Beijing, și a constatat un lucru, acolo există mai multe saloane/localuri in care se ofera medicamentatie alternativa sau tratamente, decat sunt banci si farmacii adunate. Si China nu poate sa aiba negată valoarea sa terapeutică dat fiind că are +10.000 de ani de istorie scrisă! Ce să mai spunem LenTao de faptul că americanii pe bună dreptate au sinonim pentru PILLS=DRUGS adica pentru PASTILE-DROGURI. Știu ei bine ce știu cu ce se mănâncă industria asta.

| AvalohAlyn explică (pentru IonutCG90):

Asa e..si nu mai zic ca exista si o mafie farmaceutica.