| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de medicina alopata și tratamentele ei?
Dar de cea alternativa?(naturistă,homeopata, complementara ) și de tratamentele ei?

3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Batranii nostri se tratau naturist. Cu ceaiuri sau infuzii de plante. Si era mai bine, pentru ca nu le afectau alte organe.

| sabin89 a răspuns (pentru Yuoia):

...şi trăiau mai puţin (ai uitat să spui).

| Yuoia a răspuns (pentru sabin89):

Da, asa-i, strabunicul meu nu a trait decat 98 de ani. Complet sanatos si pe picioare pana in ultima zi. Strabunica, mai slaba ca toate femeile, a trait doar 88, 5 ani si a stat la pat ultima saptamana. Nu o mai tineau puterile trupesti. Dar "cu capul" i-a dirijat pe toti pana in clipa in care a cerut sa i se aprinda lumanarea. Ce folos sa traiesti mult si cu sacosa de medicamente dupa tine?