| ddoorriiaannaa a întrebat:

Menstruatia mea e cam in ultima zi...si e maronie, e normal? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite un link interesant.
http://www.cosmopolitan.ro/......ie-1748760
O zi buna sa ai:)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este relativ normal happy
La unele fete/femei apare o sângerare redusă/maronie 1-2 zile ( la începutul menstruaţiei ) şi/sau 1-2 zile la sfârşitul menstrei.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este foarte normal! Menstruatia nu este alcatuita doar din sange, aceasta are o foarte mica cantitate de sange.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era verde sau albastra intelegeam de ce iti faci griji.

| վፀiፀፀ a răspuns:

In marea majoritate a cazurilor, o sangerare de culoare maronie in timpul menstruatiei este pur si simplu sange care capata aceasta culoare deoarece este eliminat de organism. Sangerarile de aceasta culoare apar de obicei la inceputul sau la sfarsitul perioadei de menstruatie. Sangerarile maronii repetate pot aparea in mod natural si in timpul stadiului de ovulatie.
In cazul sangerarilor maronii de la sfaristul perioadei, acesta provin din faptul ca sangele ramas este eliminat treptat din organism.
In alte cazuri, sangerarea Cauzele sangerarilor maronii la menstruatiemaro, mai ales daca este insotita de durere, balonare sau alte simptome, poate semnala aparitia unui polip, eroziune de col uterin sau conditii similare. In concluzie, daca nu ai aceste simptome, e ceva normal si nu ai de ce sa iti faci griji :*

| ddoorriiaannaa explică:

Va multumesc! happy

| plouacuspini a răspuns:

Da este normal. Asa au majoritate fetelor, femeilor.