| smilerz19 a întrebat:

Mi-a aparut ceva pe buza, mama zice ca nu e herpes, e altceva. E ok daca folosesc plasturii aia la care se tot face reclama? Sunt buni? Ati folosit? Cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Plasturii Compeed sunt eficienti in tratamentul veziculelor herpetice

| N_9535 a răspuns:

Plasturii aia nu sunt buni de nimic
daca e herpes da-l cu otet sau cu pasta de dintiwinking

| neynya_4078 a răspuns:

Daca nu e herpes n-are rost sa folosesti.Pentru herpes sunt buni, dar e mai greu sa-i dezlipesti-e vreo 2, 5 lei(25. 000 lei) unul. Eu am aruncat vreo 3 pentru ca nu puteam sa dezlipesc folia bine. Pentru herpes e foarte bun Aciclovirul-pastile+ unguent-in trei zile iti trece.

| Alee_9909 a răspuns:

Plasturii aceea sunt in jur de 3 lei ca am folosit si eu mai demult dar dupa ce ii lipeam pe buza unde era buba se dezlipeau foarte repede.Incearca mai bine crema pentru herpes eu o am si e buna! Funda? Sper ca te-am ajutat