| mu123 a întrebat:

Mi-a aparut o zabala in coltul gurii si sa extins o roseata in jos. stie cineva cum scap de ea? merci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Zabala cei aia? Ce mai cuvinte.Este herpes, nai cei face o sa treaca singur dar o sa te sicie nitel vreo stiu si eu 7 zile cred.Mergi la farmacie sint ceva unguente ce poti folosi siti trece ceva mai repede.Cred.Ai grija la schimbari de temperaturi, sa bei apa noaptea, adica sa nu te trezesti asa cu sete mare si mai poti citi citeva chestii daca cauti pe google despre herpes.

| Vilcea_Lucian_1992 a răspuns (pentru relian):

Zabala e bucata aia de metal pe care o pui calului in gura ca sa-i dai semnale cand vrei s-o ia fie hais, fie cea... daca domnisoarei i-a iesit zabala, eu zic sa o duci la veterinar, ca ala nu-i herpes...

| mu123 explică (pentru Vilcea_Lucian_1992):

Zabala sau perles asa ii spune. invata sa stii.