| AnonimaRo a întrebat:

Acum cateva zile (aproape o saptamana) mi-a aparut zabala (popular) la coltul gurii si nu stiu ce sa fac. Ma doare rau cand deschid larg gura. Am dat cu tinctura de propolis si degeaba. Va rog, spuneti-mi o solutie eficienta. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Parkmin a răspuns:

Lingura de lemn incalzita la foc pana iese un ulei din ea ...si apoi pune lingura pe zabala

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cumpara-ti unguent cu Tetraciclina, e extrem de eficient pentru problema ta.

| GabiiHaș a răspuns:

Cu ceara de urechiwinking.
Ia pe un betisor, aplica de 2-3 ori pe zi, in 3 zile ai scapat.
Nu e baza, mergewinking.

| Spitz10 a răspuns:

Mda...si eu am avut din astea si mi s-a tras de la un tic sa tot deschid larg gura.Chiar a durat mult ca am crezut ca va trece de la sine. Pune iod.DAR AI GRIJA SA NU INTRE IN GURA.100% si eu tot asa am facut si am scapat.

| Azµre a răspuns:

Zovirax / Aciclovir cicatrizează și vindecă.

| Roberta74 a răspuns:

Incearca insistent cu propolis simplu, crema de galbenele sau miere ^^. Crede-ma si eu am actionat asa.

| Cristian_Luminita_1976 a răspuns:

Incearca cu Triderm.
Actioneaza in timp de 24h.