| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut test si adoua liniuta a iesit mai putin rosie e posibil sa fiu insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| puisor a răspuns:

Felicitari o sa fii mamica ca sa fii sigura dupa peste 2 saptamana sa faci un ecograf pentru ca doar atunci se poate vedea sarcina, succes

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Daca a doua linie a iesit rosie cu siguranta esti insarcinata, ia si repeta testul maine dimineata in prima urina.

| nicky a răspuns:

Cred ca da dar mai bine repeta-l.

auran
| auran a răspuns:

Daca a isit si a doua liniuta da. Oricum mai repeta testul peste 12 ore.

eileen
| eileen a răspuns:

Si eu cred ca da, a doua liniuta nu o sa fie la fel de intensa ca prima, mai repeta testul.

| 1985 a răspuns:

Da este foarte posibil.la fel i-a iesit testul surorii mele iar doctorul i-a zis ca poate sa apara asa deoarece sarcina avea foarte putin timp, deci putin vizibila

| kake a răspuns:

Niciodata a doua liniuta bu o sa fie la fel de rosi ca prima. Oricat de stearsa ar fi rezultatul e pozitiv!