| unaboona a întrebat:

Buna va rog frumos sa-mi raspundeti e urgent(fara mistouri)...deci am facut test de sarcina de la marca help si mi-a iesit o liniuta rosie foarte vizibila si inaintea ei parca vad o liniuta fffff slab vizibila m-am uitat de 100 de ori mi-am chiorat ochii poate e in imaginatia mea da parca vad o liniuta repet foarte slab vizibila inaintea celei vizibile...sunt sau nu insarcinata?

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Testul tau are un rezultat neconcludent, repeta alt test din urina de dimineata, peste cateva zile. Cand esti insarcinata, trebuie sa-ti apara 2 liniute rosii clare.

| Ellenna a răspuns:

Fa alt test, daca iti iese acelasi rezultat du-te si fa un control (pentru orice eventualitate ). Bafta ^^

| wannabe a răspuns:

Nu esti.stai linistita. daca erai insarcinata, trebuia sa se vada 2 linii rosii la fel de clare ca linia aceea de care spui tu.

| Myself_5723 a răspuns:

Fa inca un test si daca apare o liniuta atunci este negativ, daca apar doua liniute atunci este pozitiv! Daca spui ca asa se vede inseamna ca nu l-ai utilizat bine!

| MishaQuinn a răspuns:

Ori este invalid testul, ori esti "putin"insarcinata happy
trebuie facut la 2 saptamani cel putin de la contactul sexual neprotejat!
iar daca liniuta aceea se vedea f putin si ai facut testul dupa 14 zile inseamna ca sunt sanse sa fii insarcinata!
totusi, repeta testul!