| Lur656i a întrebat:

Mi s-a dat de la farmacie pentru candidoza: ovule canesten gyn 3 si crema clotrimazol. Intrebarea mea este: unde ar trebui sa aplic crema? pe labiile mici? pentru ca acolo ma mananca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Da[in jurul vaginului]

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Crema se aplica in exterior[jur imprejurul pasaricii], ovulele au rolul sa vindece mancarimea

| Lur656i explică (pentru mona):

Adica in jurul intrarii in vagin? nu ma pot lamurii straight face

| mona a răspuns (pentru Lur656i):

Da[in jurul vaginului]