| DrMeow a întrebat:

Mi s-a umflat o parte mica de gingie ( gingia din spatele unui dinte din fata ) Cum o tratez? Fara DOCTOR! DAU FUNDA & VOT happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aleks4ever a răspuns:

Intri pe www.forum.romedic.ro, iti faci cont apoi selectezi categoria corespunzatoare problemelor stomatologice, acolo iti zcri problema exact si iti va raspunde un medic stomatolog. Personal iti recomand sa consumi alimente cu calciu si un antibiotic, dar ar fi bine sa mergi la un medic sa te vada macar sa iti zica ce ai si poate iti recomanda un antibiotic. Multa sanatate!

| UnZambetTeRog a răspuns:

Las-o asa. Va trece singura. am patit si eu.

| bitsyboom111 a răspuns:

Am avut si eu ceva asemanator. tine ceai de musetel in gura si nu-l inghiti! ai sa vezi ca-ti trece, bafta!winking