| alinmarian504 a întrebat:

Mi s-au umflat gingiile, sunt racit.As vrea sa stiu de ce mi s-au umflat si cum se poate trata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste gingivita(si eu am avut de Craciun cand am avut febra) se trateaza cu glicerina boraxata si Nistratina(fra reteta de la farmacie).
Glicerina costa in jur de 7 lei iar Nistratina in jur de 13-15 lei!

| alinmarian504 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alinmarian504):

Cu placere! happy
Insanatosire grabnica!