| amaliastefania112 a întrebat:

Mi se misca un dinte care mi-a mai cazut deja.As vrea sa stiu si eu cum fac ca acest dinte sa nu se mai miste pentru ca daca imi va cadea nu imi va mai creste.Va rog din tot sufletul raspundeti-mi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, daca se misca cu adevarat, nu mai poate fi salvat, fiindca inseamna ca este afectat prea grav de o boala (carie sau parodontoza). mergi la un stomatolog cat mai repede.

| amaliastefania112 explică (pentru Brigaela):

Mersi tuturor.m-am gandin sa meg la stomatolog dar imi este fruca.dar in ori ce caz, multumesc!

| Brigaela a răspuns (pentru amaliastefania112):

Sincer, inteleg frica de stomatolog, am simtit-o si eu, dar frica de ce s-ar putea intampla daca nu mergi la stomatolog este de 100 de ori mai mare

5 răspunsuri:
| kreedz94 a răspuns:

Cum se misca daca a cazut?

| Dumitru_Bogdan_1987 a răspuns (pentru kreedz94):

Stai linistita, nu o sa iti cada mi s-a intamplat si mie. Funda

| ee a răspuns (pentru kreedz94):

Spala-te dupa fiecare masa ca sa nu iti mai apara probleme