| anonim_4396 a întrebat:

Mi se zbate ochiul drept de cateva zile de mai bine de o saptamana

ce inseamna s la asta ma refer k e oare de la oboseala sau oare ce?

sincer ma deranjeaza si cand vorbesc cu o per deja incepe ochiul ca si cum asa face cu ochiul aproape ce o fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| JustRoxanne a răspuns:

Si eu am patit asta. Credeam ca nu se mai termina, dar a trecut de la sine...Ai rabdare si iti va trecewinking

| kitten95 a răspuns:

Poate ai lipsa de calciu si/sau magneziu. du`te la doctor

| Furny a răspuns:

Du-te la medic si afli.

| ftwBurrN a răspuns:

Ochiul stang - iti indica faptul ca in curand te vei intalni cu o persoana care te va sustine financiar sau te va ajuta sa-ti maresti veniturile;

Ochiul drept - vei primi o veste care te va tulbura si-ti va schimba radical viata; poti fi instiintat ca cineva din familie sau o persoana draga tie are probleme grave de sanatate;

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru ftwBurrN):

Asta-i cea mai mare dobitocie pe care am auzit-o in viata mea.

| anonim_4396 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Mda nici eu nu prea cred in superstitii dar nu stiam de ce mi se tot intampla repetat chestia asta acum parca e mai bine si e mai rar ca inainte

| cosmin612000 a răspuns:

Atunci cand ni se zbate ochiul asociem acest lucru un un eveniment neplacut din viata noastra, care urmeaza sa se intample. Daca ni se zbate ochiul drept, o sa ne mearga bine, iar daca ni se zbate ochiul stang, vom avea parte de ghinion.

Acestea sunt insa superstitii, adevaratele cauze pentru care ni se zbate ochiul fiind oboseala sau stresul.