| FunnyLoOVe a întrebat:

Miercurea trecuta la ora de sport cineva m-a lovit cu mingea de baschet in buza si atunci aveam doar o dunga rosie la buza de sus dar de duminica spre luni a inceput sa se umfle si se simte daca pui mana pe buza ceva tare, un fel de cos.

Este din cauza mingiei, imi iese vreun cos sau imi iese herpes? p. s eu nu am mai avut pana acum herpes.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crisbebe a răspuns:

Nu este din cauza mingii daca era din cauza mingii a2 a zi aveai o buza de nu mai puteai sa vorbesti dar s-ar putea sa fie din cauza mingii ea fiind murdara si a luat contact cu buza ta poate dar eu am patit acum cateva saptamanii acelasi lucru era cum ar vebi pe interior dar era umflata buza si tot asa zici ca era un cos dar nu era dupa cateva zile mi-a trecut si mama a zis ca am mancat cv ce nu mi-a placut sau am dat cu mana murdara la buza si o sa imi iasa herpes dar nu mi-a iesit a trecut sper si uh sa patesti la fel sa iti treaca dar herpesul e doar inestetic atat ca se face ca o cojita la buza in locul respectiv dar exista niste plasturi anti-herpetici si il pui si trece gasesti la farmacie si nu sunt scumpi. sper ca te-am ajutat!