| AnneM123 a întrebat:

Noaptea inainte sa adorm, mi se intampla uneori sa imi bata inima foarte foarte puternic, parca se misca si patu, de la ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Poate esti stresata.

| PringAloe a răspuns:

Si eu am patit asa, dar din cauza unor medicamente care erau prea puternice pentru simpla mea raceala, si cand ma puneam sa dorm intram in hipertensiune, imi batea inima de parca o simteam ca iese din piept si ma panicam si batea si mai tare, nu stiam cum sa ma opresc, dupa ce nu am mai luat medicamentele respectiva nu am mai avut intamplari de genul
poate ca bei cafea noaptea, dar nici asta nu prea cred ca ar fi de bine, ai mei beau mereu cafea noaptea si nu au nimic, dar depinde si de coprul fiecaruia. daca persista poti vorbi cu parintii tai si sa te duci la un medic de familie, el o sa te lamureasca

| AnneM123 explică (pentru PringAloe):

Nu beau cafea, inainte nu le aveam, au inceput anul asta dupa ce am avut o perioada apropiata de depresie si mult stres. dar nu inteleg de ce inca apar

| Bonbardieruldeweekend a răspuns:

Ori bei cafea cola sau orice alt suc. Incearca sa nu bei deloc intr o zi. Sau ai atac de panica. Sau alta problema da cred ca primele sunt mai apropiate