| wolder a întrebat:

Nu am pofta de mancare. Stie cineva sau a luat SUPLIMENTE PENTRU pofta de mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Fa-ti o citronata cu lamaie batuta cu zahar sau cu miere si pui si niste apa minerala sau cu apa plata, sa mai iei si niste vitamina C (Ascovit 200) de la farmacii sau ia o cateva felii de lamaie cu zahar sau fara! Asta sigur ca iti va creste pofta de mancare! Sper ca ti-am fost de folos!

| wolder explică (pentru untu):

Lamaie nu am voie sa mananc deloc

| untu a răspuns (pentru wolder):

De ce? Lamaia contine foarte mult vitamina C! Ia mai bine un,, ASCOVIT 200"" si VITAMINA C de la farmacii si gata! iti recomand sa mananci ficatei la frigarui sau la gratar, iti va stimula si va creste pofta de mancare!

| wolder explică (pentru untu):

Am ulcer si nu am voie lamaie, imi face foarte rau.

| untu a răspuns (pentru wolder):

Ihi, asta nu are nimica cu stomacul! Poti sa faci cu putina lamaie, nu foarta multa! O feliuta mica de lamaie cu zahar nu strica! Asa a facut cu tatal meu care avea ulcer, a luat o feliuta mica de lamaie si portocale si este foarte bine! Asa ca nu te ingrijora!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

laughing))) nu-s bune de nimic, incearca sa mananci putina ciocolata inainte de masa sau ceva dulce, dar putin, mie imi deschide apetitul.
si daca faci un sport, dupa sigur ai pofta de mancare, cel mai mult imi vine sa mananc dupa ce inot, sunt lihnit.

| Blindeye a răspuns:

E foarte normal pe căldura asta sa se întâmple așa. Eu am mâncat toată ziua 3 bucatele de carne de pe o frigaruie, seara, în rest nimic. Deci nu e nici o problema.