| Hannah06 a întrebat:

Nu mai am emotii de bucurie, tristete, furie..am leziuni la creier.O sa ajung in scaun cu rotile.Nu vreau sa fiu povara pentru nimeni.M-am gandit la sinucidere.Nu vreau sa ajung in iad daca ma sinucid
Voi ce ati face? V-ati sinucide?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
31 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns (pentru Hannah06):

Mergi te rog si te trateaza-te psihic, ca stresul pe care ti-l induci acum iti agraveaza starea de sanatate.
In ce priveste scaunul cu rotile, cred ca exagerezi, ca bola poate evolua urat DOAR daca acum nu faci ce trebuie, dar pentru asta ai avea foarte multi ani unde poti corecta starea pe care o ai acum.
Hrana sanatosa (fara fast food, fara carnuri procesate, fara paine alba, fara alcool si sucuri), apuca-te serios de sport si mergi la psiholog fiindca toate te pot ajuta sa te insanatosesti!