| Kilop a întrebat:

Nu mai fumez de 3 zile mi-e foame tot timpul, am nasul înfundat și parcă am mai multă energie. E normal să îmi curgă așa mult nasul după ce te lași de fumat? Nu sunt răcit că nu tusesc, nu mă doaregâtul sau capul sau altceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Raceala poate sa se manifeste doar prin curgerea nasului (chiar intens, mai multe zile), fara sa te doara capul sau gatul.
Cu o luna inainte si eu am trecut peste o asemenea perioada.

| dullcat a răspuns:

Suna ca si cum te paste o raceala.Incearca sa inlocuiesti pauzele de fumat cu altceva.Mananca un mar sau bea un ceai, rontaie niste alune, nuci, arahide, fructe uscate etc.Nu doar ca te vor tine ocupat, dar iti vor tine si satietate, ca sa nu mai simti senzatia de foame tot timpul.Succes in continuare.

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil că organismul se curata de la fum prin mucoasa nazala ori expectorație (tuse)

| ReddY25 a răspuns:

Nu mai fuma deloc

| DeMicUnCălător a răspuns:

E normal să te simți așa, starea asta este temoprală. Primele 30 de zile sunt cele mai grele. Dar căștigul este ENORM.
Eu m-am lăsat de țigări in urmă cu zece ani. Acum n-aș mai fuma nici dacă-mi dai un milion de Euro

| KovacsB a răspuns:

Primele 3 zile sunt cele mai grele, dupa aceea iti vine sa fumezi in fiecare zi.
Nu are treaba nasul sau foamea, e o simpla coincidenta, ti-o spune unul care s-a lasat de vreo 80 de ori de fumat.