| Anonymous1247 a întrebat:

Nu mai mănânc dulciuri de o săptămână, și merg cu bicicleta. Mă ajută la slăbit? Dacă da cât voi slăbi pe lună?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, fă exerciții fizice zilnice și ai să vezi și rezultatele.
http://calorii.oneden.com/, alege alimentele sărace în calorii dar care să asigure minimul de nutrienți pentru buna funcționare a organismului. Ai voie și la dulciuri, dar mai răruț că-i mai drăguț. Nu uita și de hidratare.
Pa, pa.

| NevastuicAaA a răspuns:

Ce ar fi sa mai ganditi?
Doar un doctor poate afla prin analize cum functionezi tu.Dar nici macar el nu stie exact cat slabesti daca mergi cu bicicleta sau nu mananci ciocolata.Asta nu este cura! Este un mod de viata mai sanatos care nu slabesti obligatoriu.

| Azµre a răspuns:

Da! Foarte mult!

| Anonymous1247 explică (pentru Azµre):

Adevarat? Ce taree

| Azµre a răspuns (pentru Anonymous1247):

Da, dacă mai reduci din grăsimi și din acidulate, și mânânci la ore fixe o să slăbești treptat și frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Da,bicicleta ajută la slăbit.
Depinde de organism, nu ştii cât o să slăbeşti, arzi destule calorii.
Te pup!

| RoxanaCC a răspuns:

Nu o sa stii exact cat slabesti, depinde de organism. Cert este ca daca ai renuntat la dulciuri faci sport si bei apa multa atunci o sa slabesti. inceraca sa scoti din meniu si prajelile (mancate in exces) si mancarea grasa.