| EliZa_2438 a întrebat:

Nu mi-a venit menstruatia luna asta.Trebuie sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai avut contact sexual, chiar si protejat in ultimele 3 luni, fa-ti un test de sarcina. Daca este negativ si ciclul iti intarzie mai mult de 3 saptamani, du-te la ginecolog. Chiar daca esti virgina poti merge precizandu-i medicului ca ai himenul intact. Orice dereglare ai avea, daca o tratezi la inceput, se va vindeca.

17 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Tu stii daca ai motive sa te ingrijorezi... ai avut contact sexual neprotejat? atunci ar trebui sa te ingrijorezi... daca in termen de 7 zile nu zine ciclul cumpara un test de sarcina... si o sa vezi... daca nu ai avut contact sexual neprotejat atunci e o problema hormonala si ar trebui sa mergi la ginecolog sa iti dea ceva tratament pentru reglarea cilcului... multa sanatate

| kaumi a răspuns:

Depinde cate zile si cel mai important daca ai avut contacte fara sa te protejezi. Dar ar cam trebui.

| princess92 a răspuns:

Pai daca ai avut vreun contact sexual neprotejat daphee hee du-te si ia un test. daca nu... poate fi o raceala.sau ceva minor... daca stii ca ai fost cuminte si ca nu ar fi nicio problema vb cu mama ta. ea te poate ajuta multwinking

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai intretinut relatii sexuale cred ca ar trebui sa te ingrijorezi iar daca nu ai intretinut relatii sexuale nu are dc. poate esti racita jos sau ai o infectie eu zic sa te duci la un ginecolog.sanatate pup georgy

| gabytzu_5681 a răspuns:

Daca ai avut un contact sexual neprotejat da... du-te si ia un test de sarcina

| pisycutza1 a răspuns:

Buna, daca ai avunt contact sexual neprotejat da trebiue sa te ingrijorezi mai bine du-te la farmacie si cumpara un test de sarcina dar daca nu ai avut contact sexual si nu iti vine menstruatia nici luna viitoare atunci trebuie sa te duci la ginecolog (chiar daca esti virgina) ca s-ar putea sa ai o dereglare hormonala sau sa fi racita puternic... pup

Alte răspunsuri