| anonimaalee29 a întrebat:

O intrebare pentru fete. In ultimul timp umblu cu picioarele goale pe gresie. Este posibil sa racesc la burta? Imi curge zilnic o chestie alba si foarte groasa, si cand iese din vagin simt ca este menstruatie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Raceala la burta laughing lol
Cum zise colega, ai ceva infectie, mergi la doctor sa ti-o diagnosticheze si trateze.

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul menstruatiei creat de cei de la Chilotis.
https://chilotis.com/

| Stanciu_Agnes_Daniela_1994 a răspuns:

Ai făcut o infecție urinară. Mergi la un ginecolog

| firu a răspuns:

Ai candida. Du.te la un ginecolog. Neaparat antibiotic.

| Tipul0111 a răspuns:

Cum zic si celelalte fete posibil sa fi racit acea zona. Voi fetelor ar trebui sa fiti mai atente.

| Danielaadani a răspuns:

Pai...incearca sa iti iei niste sosete sau mai bine niste papuci. Aceea poate fi secretie vaginala {o chesite alba / galbena pe lenjeria intima, ca semn ca iti poate veni menstruatia}. Si da, poti raci la burta. Vorbeste cu mama ta. Eu nu am de unde sa stiu cat de rece e la tine pe gresie. Te poti duce la un ginecolog. Poti pati ceva mai grav daca nu iei masuri la timp. Sper ca te-am ajutat.

| anonimaalee29 explică (pentru Danielaadani):

Doar ce mi-a trecut menstruatia, nu are cum sa fie acest motiv, m-am gandit si eu la asta.

| Stoian_Daria_1990 a răspuns:

Uhm...ori este secretie, ori ai racit in zona aceea.