Întrebare recomandată | Hotmama12 a întrebat:

Oamenii orbi vad in vis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Vrei sa spui ca daca in visele lor vad...sa sti ca da, chiar am vazut un interviu luat unui orb care zicea ca isi inchipuie in realitate cam cum ar arata culorile[si le inchipuie in felul lui]iar uneori are vise unde apare ca om normal si vede o lume colorata care nu si o poate explica in cuvinte[daca a mintit atunci mint si eu]

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Cei care s-au nascut orbi nu au cum sa vad nici macar in vis.

| love999 a răspuns:

Da cu siguranta... este subcostientul adica crierul. Cei orbi au probleme la ochi nu la creier!

| lizy12iul a răspuns:

Eu cred ca da, fiindca consta in imaginatie nu in vedere, parerea mea