| Swany a întrebat:

Oare de ce cand ma ridic de pe scaun sau orice alt loc, ametesc?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu patesc la fel...probabil te ridici prea brusc, rapid...incearca sa te ridici mai usor, mai incetwinking la mine functioneaza happy

21 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Si eu am avut aceiasi problema, la mine a fost din cauza tensiunii (9/3, 9/4), am urmat tratamentul dat de medic si acum nu mai am probleme. Te rog sa mergi la medic pentru investigatii si tratament, nu amana, fiecare zi conteaza, e vorba de sanatatea ta.

| elena a răspuns:

La doctor, niste analize, dar nu simple ci mai complexe... pot fi si de la tensiune.

| Flav a răspuns:

Lipsa de calciu.

| emy a răspuns:

Poate fi vorba de un deficit de calciu, de fier(anemie). Du-te cat mai repede la medicul de familie, ca sa-ti recomande niste analize! Iti doresc multa sanatate!

| emima a răspuns:

Si eu patesc tot asa ai grija e din cauza lipsei de calciu sau o anemie nu te ridica brusc de pe pat scau

| Silvia a răspuns:

Si eu patesc la felcrying
Zice lumea ca`s beatalaughing
Oricum, e o senzatie ft naspastraight face

| alma a răspuns:

Buna, consulta un medic, s-ar putea sa ai hipotensiune(tensiunea mica)si pentru cateva momente creierul nu se oxigeneaza, si foarte important nu te ridica brusc de pe locul unde esti asezata, se intampla la foarte multe persoane, dar tu conulta un medic speialist.multa sanatate

| viki a răspuns:

Mie mereu mi se intampla.Cred ca e lipsa de calciu.Am impresia ca o sa lesin.sadsi daca nu ma asez, nu pot sa ma tin pe picioare.sad

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Si mie mi se intampla, si mi-a zis cineva ca ametesc pentru ca ma ridic brusc.

| kitty_8919 a răspuns:

Si eu patesc uneori da chiar nu stiu din ce cauza

| funnymantm a răspuns:

Din cauza presiuni din sange. Oxigenul nu ajunge la creier destul de repede. cauze directa : Sangele, alte cauze: lipsa de calciu, concentratie mare de glucoza. Si eu patesc la fel. la mine e din cauza tigarilor
Dupa ce fumezi o tigara creierul ramane fara oxigen indeajuns timp de 2 ore. Daca te gandesti un pic bine, o sa iti dai seama ca fumatorii sunt intr-o ameteala continua, numai ca, este atat de constant incat noi nu mai simtim.

| gege a răspuns:

O patesc cel putin odata pe zi...de o luna am inceput sa iau calciu, parca e un pic mai bine... mi-a recomandat cineva sa fac tratament. o luna cu calciu, luna viitoare cu fier si tot asa timp de 6 luni.adica 3 luni de calciu si 3 de fier.in plus de asta sa iei calciu si fier nu strik niciodata

| nosmoke a răspuns:

Poate ai lipsa de calciu sau lipsa de ceva laughing nu stiu thinking Sau anemie .. thinking

| nosmoke a răspuns:

Poate ai lipsa de calciu sau lipsa de ceva laughing nu stiu thinking Sau anemie. thinking

| Danutsa. a răspuns:

Te ridici prea brusc. ori ai fost beata ultima seara(lasa ca stiuuuu eooooo!smug).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori mi se intampla si mie. Du-te la farmacie, sau al medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Butterfly este posibil sa ai anemie. Fa o cura cu ficat de pui si te vei trata sau apeleaza la fier (ferograd, sau fier pur si simplu alt preparat). Indicat e sa-ti faci analizele. Anemia e nimica toata. Fii fara teama. Trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lafel ca viki mi se intampla si mie sad

| Swany explică:

Dana love struck sunt beata mereu laughing
glumeam :*
te.am pupat :*

| imifacuncontincarescriucudiacritice a răspuns:

Lipsa de calciu, epilepsia...

| deea_5245 a răspuns:

Lipsa de claciu. am patit si eu laughing