| RibbellaaInk a întrebat:

Pastele cu sos ingrasa mai rau daca le mananci seara decat dimineata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Park1Suin a răspuns:

Intr-un fel sau altul-da, pentru ca mancarea consumata seara, mai ales daca e ingerata inainte de culcare se dizolva mai greu in stomac.Eu iti recomand ca dupa ora 6 a.m. sa nu mai mananci nimic gras, de preferat sa iei doarcateva gustari.Astfel iti vei pastra siluieta si vei fi si sanatoasa!winking

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, evident sad

În general, NU se recomandă să se consume paste făinoase la cină ( şi nici la micul dejun )!
Ele se consumă doar la prânz ( şi FĂRĂ pâine ).

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din cauza lipsei de miscare muschii nu vor consuma caloriile continute in alimentele ingurgitate si se vor depune sub forma de tesut adipos.Acest tesut se formeaza in general in zona taliei si a soldurilor.Din pacate trist dar adevarat.

| SkyPilot a răspuns:

Da, ce mananci seara nu se metabolizeaza asa de rapid si se depune.

Răspuns utilizator avertizat
| Syndre a răspuns:

Nu. Contează numărul de calorii care l-ai mâncat toată ziua, atâta timp cât e același n-are importanță dacă pastele alea au fost dimineața sau seara...
Imo, pastele nu sunt "mâncare rea". Gătite corect, în cantitate moderată, fără 1 kil de brânză și cu un sos cât mai natural nu le-aș cataloga ca mâncare "grasă". happy