| anonim_4396 a întrebat:

Persoanele care au branula in zona cotului, isi pot misca normal mana sau au retineri? De exemplu, pot misca mana astfel incat sa se poata spala pe cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BogdanSVPetc a răspuns:

Da te poți spala unde vrei.Doar ca atent, sa nu o faci sa iasă, ca nostru ce bandaje e lipita.Acum ala al lor este dintr-un plastic flexibil și se îndoaie după vena.Deci nu sunt probleme. Sper a ți-am fost util. Fundă?

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

O poti misca dar cam doare cand faci miscari mai bruste. Eu am avut la incheletura.

| Em_Gaby_1992 a răspuns:

De preferat ar fi sa-i spui asistentei sa nu ti-o puna acolo, daca iti gaseste vena in alta parte. Cel mai comod a fost pe mana (partea opusa palmei) cand am fost eu in spital.