| altrix a întrebat:

Poate cineva sa imi recomande o masa echilibrata, pentru ca sunt destul de dezordonat in ultima vreme si mananc cand imi vine pofta de mancare.
Si... as vrea sa incep sa am o masa fixa + ca o sa incep Insanity Workout si nu vreau sa fac degeaba tot. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Uite sa iti spun cum e programul meu sper sa te ajute si pe tine

la 9 jumate mananc un iaurt cu paine prajita sau ceriale cu iaurt sunt extrem de bune poti manca si paine cu unt dulceata orice poti manca dimineata ca dupa cum sti prima masa e cea mai importanta

pe la 2 iti recomand sa mananci niste carnita de porc pui sau ce-ti place prajita cu o salata acrisoara o ciorbita usoara de legume si ca desert o budinca ceva sau o prajitura

pe la 5 asa poti manca o salata de fructe

iar pe la 8 jumate seara o cana de ceai cu o felie de pateu sau branza topita

sper sa te ajute

| altrix explică (pentru SchiZz20CMrecords):

Genial,merci mult.

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru altrix):

Nu ai de ce iti multumesc si eu de funda
sa te tii de treaba!

| Cosmin86 a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Cam ciudat regimul asta, grasimi sanatoase deloc, proteine la o singura masa, carbohidrati aproape deloc. e regim de imbolnavit?

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru Cosmin86):

Da care e problema ta? te pune cineva sa il urmezi?
da tu alt sfat de esti mai inteligent.

| altrix explică (pentru Cosmin86):

Taicamiu e antrenor de fitness. si a fost plecat in ultima vreme. si la greutatea care am luat-o in ultima vreme e ok ce a spus schizz.
nu imi trebuie ceva sa pun pe mine. imi trebuie cv sa imi acopar golul din stomac cand fac sport happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru altrix):

Nu e vorba sa pui pe tine, e vorba ca o sa ai un deficit de vitamine, minerale si calciu care o sa-ti faca probleme mai tarziu, am foste colege care au mancat in stilul ala si au facut gastrita la 25 de ani.

Ai nevoie de mai multe, daca tatal tau e instructor trebuie sa stie ca ai nevoie de :

- proteine
- carbohidrati
- grasimi sanatoase
- fibre

Si de mai multe mese pe zi, ca sa asiguri corpului tau tot ce are nevoie, nu ca sa pui pe tine.