| anonim_4396 a întrebat:

Pot slabi fara sport doar cu sarit coarda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Eu nu am reuşit să slăbesc sărind coarda. Doar mi-am întărit muşchii picioarelor şi a mâinilor, am făcut muşchi ( laughing ).

| eandopuncttk a răspuns:

Depinde de coarde, ca nu-s toate la fel (unele nu se mai satura) laughing

| Tera a răspuns:

In mod normal orce tip de miscare e buna pentru slabit atat timp cat faci miscare, nu conteaza saca sari coarda alergi sau pur si simplu merfi important este sa te misti ca organismul tau sa lucreze si ca sonsume caloriile.

| Ebsghjs a răspuns:

Da, ai putea slabi si cu coarda. Dar depinde cat de mult si cat de repede sari coarda. Daca in fiecare zi vreo 100-200 de sarituri. intr-o luna ai scapat de 7 kilograme.

| Crazyeo a răspuns:

Da funda?

| bcosmin2007 a răspuns:

Da poti dar sa si alergi in timp ce sari!
funda plz