| Tonita a întrebat:

Poti raci la "Bijuterii"(testicule)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da! Nu le mai ține in frigider scoate le laughing

| Caro34 a răspuns:

La "Bijuteri" nu poti raci ca nu stiu ce sunt insa la BIJUTERII (termen jargonic), da, se poate raci! Numai bine!

| tril a răspuns (pentru Caro34):

laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Caro34):

La testicule a intrebat el

| Caro34 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Draga Cristi, mai fi si tu atent la ce se scrie! Da, am inteles care era problema lui insa semnalizam o greseala de gramatica, daca erai putin atent. Numai bine!

| lilica06 a răspuns:

Buna!
Poti raci la testicule in momentul in care ai dureri, orhita ( inflamatii ) sau ejacul*re cu sange. Raceala este provocata in momentul in care stai pe ceva rece un timp si obisnuiesti sa faci asta sau daca umblii cu picioarele goale prin zone reci, pe podeaua rece si obisnuiesti sa faci asta, dar poate fii transmisa de catre un act sexual neprotejat ( in cateva cazuri ). Prevenirea ei este fix opusul cauzelor, adica trebuie sa ai grija sa nu stai pe asfalt rece si sa stai cu sosete/papuci de casa in casa si sa te protejezi in urma actelor sexuale. Raceala la testicule nu se intampla des daca ai grija!
Sper ca te-am ajutat!

| 1231242 a răspuns (pentru lilica06):

NU stiu ce e mai interesant ca o fata sa rasounda sau intrebarea in sine?

| Tonita explică (pentru 1231242):

Esti cam misogin de fel? Macar mi-a raspuns la intrebare tu ai scris si tu cv ca sa intri in discutie.

| 1231242 a răspuns (pentru Tonita):

O spui de parca e un lucru rau...

| Caro34 a răspuns (pentru 1231242):

Eu zic ca intrebarea era interesanta! Crezi ca fetele nu stiu despre "Bijuteri"? Sunt cateva pe aici ca iti vor da clasa! Eu raman inca uimita... chiar cand am studiat enorm tema la medicina! Numai bine!

| 1231242 a răspuns (pentru Caro34):

Deci practic ma faci tont? Ok, mersi.

| Caro34 a răspuns (pentru 1231242):

Daca citesti mai bine, vei intelege ca nici pe departe nu a fost de mine acest gand insa daca tu te simti, eu nu pot face nimic in acest sens. Ideea era ca, in democratia de azi, lumea e tare emancipata! Scuze! Numai bine!