| Zorro a întrebat:

Poti sa te simti rau de la stres?(in ultimile zile am fost cam stresat am invatat zi si noapte pentru examene avand un examen tot la 2 zile iar azi am avut doar stari de voma si dureri de cap, ameteli)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Da, stresul provoaca si simptome fizice: gura uscata, greata, stari de voma, palpitatii, ameteala, palme transpirate, diaree, dar si modificari de comportament: obiceiuri alimentare modificate(anorexie sau bulimie nervoasa) exagerarea consumului de tutun, alcool sau tulburari ale somnului.

3 răspunsuri:
| izvordemunte a răspuns:

Da se poate, si eu am patit in sesiune, imi era rau si nu puteam dormi tot de la oboseala. De-abia am asteptat sa scap, sa iau vacanta. Si de aici am invatat sa parcurg materia inainte de examen, e mai importanta sanatatea. Mananca regulat si incearca sa dormi. Numai bine si succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te odihnesti, sa mananci bine, chiar daca ai de invatat.
Eventual fa si un control la medic.happy

| irbis a răspuns:

Trebuie sa te mai si relaxezi din cand in cand, sa-ti lasi gandurile sa zboare.