| alexandra118932 a întrebat:

Problema: menstruatia
Am facut pentru prima oara sex neprotejat inainte de a-mi veni menstra iar acum nu imi mai vine! Fac sport de performanta si multa lume spune ca poate fi de la asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sportul NU opreste menstruatia si nici nu o intarzie, dar sexul neprotejat, cu siguranta poate face asta, pentru ca el modifica hormonal corpul.

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Sportul poate intarzia menstruatia dar aceasta maqi poate intarzia si din cauza inceperii vietii sexuale pentru ca se regleaza, sau ai sanse sa fi gravida sub 2zzz5 ca ai avut un ciclu neregulat.