| Anelisee30 a întrebat:

Bună, iubitul meu vine pe 24 in țara. E prima oara cand vom face dragoste iar pe 24 stiu ca îmi va veni menstruatia. Ce pot face sa vina mai repede sau sa intarzie ceva fara pastile daca se poate.

6 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Mai sunt câteva zile şi îţi vine. Nu mai ai ce să faci să amâni menstruaţia (ca doar asta se poate face, in anumite conditii, cu ajutorul pastilelor contraceptive). Tu posibil deja să ai simptome premenstruale. Tot ce puteţi face e să amânati partida de sex până îţi trece sau sa o faceţi in timpul menstruatiei, dacă aveţi "curaj" şi nu ai o menstruatie abundentă.

| barosanu69 a răspuns:

Puteti face oral si anal si o sa ii placa mai mult

| sarahmaria97 a răspuns:

Nu poti face nimic, daca vine, vine, nu e ok sa iti opresti menstruatia! Trebuie sa mai aveti putina rabdare pana trece!

| Deea94r10 a răspuns:

Sunt pastile care pot provoca sa vina mai repede menstruatia, poti intreba la farmacie, insa nu sunt prea recomandate... e posibil sa ti se deregleze ulterior ciclul...asadar cand intrebi la farmacie de ele, intreaba si de consecintele acestora. Bafta

| Anelisee30 explică (pentru Deea94r10):

Nu pot face ceva fara pastile eu iau deja un tratament si orice pastila afecteaza...am auzit de apa calda sa te speli mereu dar eu la orice duș folosesc apa fierbinte in general pentru ca asa pot eu sa ma spal va merge?

| Emma30555 a răspuns (pentru Anelisee30):

Apa nu afecteaza in nici un fel. Lasa natura sa isi urmeze cursul, o sa aveti timp