| tAgJaCk a întrebat:

Recent mi-am pus expendere (tapere) pentru a-mi pune flash-uri (cam acum o saptamana) si am observat ca mi-a copt urechea si mi s-a infectat destul de nasol de cateva zile. Mi s-a format o coaja si cand scot expender-ul imi curge sange cu puroi, iar in gaura (momentan de 6mm) e mult puroi. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SoranaCh a răspuns:

Nu iti mai mari atat de repede ureche! Largeste gaura incetul cu incetul si nu o sa ai probleme! Tot ce poti sa faci acum, este o mica pauza ca sa iti tratezi puroiul (dezinfectand locul si punandu-ti cercei de aur, macar pentru o saptamana). Si dupa, iti reiei "crestere" usor. pentru ca in ritmul tau, cred ca iti si putea crapa urechea. In fine. bafta multa cu... flashul tau!

| Pop_Anca_1994 a răspuns:

Du-te la medic.