| anonim_4396 a întrebat:

Rspundetimi -- --- - > Deci daca beau cate 1 litru de iarurt oodata la 2 zile. si trag de fiare e bine?big grin adica... de la iaurt creste masa musculara? si tras de fiare?big grinrasp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Lasa ca eu am inteles, da daca bei o data la 2 zile un litru si tragi de fiare iti va creste musculatura in timp.Succeshappy

Shin
| Shin a răspuns:

Masa musculara creste de la proteine... Laptele, puiul, vita, pestele si multe altele au un procent ridicat de proteine. Cauta pe net, sunt liste cu alimente si procentajul de proteine, carbohidrati, grasimi, etc per 100g.
Mult noroc,
Shin

| just4fun_8801 a răspuns:

NU...masa musculara iti creste extrem de greu si trebuie sa faci unele sacrificii pentru acest lucru.In primul rand nutritia (in perioada de masa) care este de 5-8 sau chiar mai multe mese / zi pentru ca fluxul de proteine sa fie constant in sange. Apoi vine problema suplimentelor nutritive gen creatina(continuta in proportii mici si de carne), a aminoacizilor, a proteinelor, odihna si desigur antrenamentul.Nu poti face orice antrenament pentru a ceste in masa musculara ci iti trebuie unul gandit si adecvat tie. Iaurtul este bun, dar nu e suficient pentru a creste masa musculara.

| domidoc a răspuns:

1}Fara "Deci"la inceput de fraza, mai ales interogativa.2]De la iaurt creste masa musculara ca la musca.3]Nu e bine sa tragi de fiare[feline], ca s-a vazut la Tv ce a patit unul care a tras de o fiara[de coada].

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am inteles nimic.
Scrie normalwinking si nu te grabi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Iaurtul conţine calciu.
Masa musculară o faci în timp cu un antrenament susţinut.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maiiiiiiiiiii arnold, saz mai bland... unde te arunci asa tarerolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbeste mai clar.Cu inteles...

| nitro99 a răspuns:

Nu, nu iti creste. pentru ca masa musculara sa-ti creasca trebuie sa urmezi o dieta specifica acestui lucru atat din punct de vedere al mancarii cat si al exercitiilor de la sala. sunt anumite reviste care discuta exact despre tema asta, vezi>>Men's Health sau anumite reviste pentru culturism.
Daca vrei sa te apuci serios de treaba iti fac o recomandare f serioasa: sa nu iei niciodata prostii ca : Naposim sau alte cele.iti distrugi sanatatea(daca pe moment sau 1-2 nu se vede o sa regreti peste 10-15 ani ca ai luat porcarii din alea)

| ale_6601 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa consumi albus de ou fiert...are cam 7-11 g de proteina/ bucata. nu are colesterol si poti consuma mai multe pe zi. Mult succes!