| alexcoman34 a întrebat:

Va salut!
Am si eu o intrebare.Am inceput sa trag putin de "fiare", pentru a imi dezvolta masa musculara happy.Imi puteti da sfaturi ce ar trebui sa mananc, ce fel de exerciti sa fac...?
Si cam in ce timp o sa dea roade, si inca o cheste este adevarat ca trebuie cateva zile de odihna pentru a se dezvolta muschi?
Ofer bineinteles fundahappy!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Daca te-ai fi documentat mai mult de 5 minute ai fi stiut deja raspunsul la aceste intrebari.

Ce sa mananci :

- 4-5 mese pe zi ( dar mese, nu gustari ) bogate in proteine si carbohidrati ( nu ciorbe si alte prostii )

- exercitii de baza, ASTEA :
http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

Si un program.

Lucrezi 1 grupa pe saptamana, fiecare muschi sa aiba 6 zile de pauza pentru a creste.