| MMORPG a întrebat:

Sal TPU am o intrebare : Am inceput sa ma infometez si chiar am slabit mananc c-am 2 mese pe zi si nu foarte consistente intrebarea mea este sa continui sa urmez sau sa ma opresesc? este bine sau nu sa ma infometez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| 93Anna93 a răspuns:

Nu e bine! Nu trebuie sa te infometezi ca sa slabesti, trebuie sa mananci cat mai sanatos si sa faci miscare. Daca te infometezi pot aparea multe probleme de sanatate, care pot duce chiar la moarte daca nu sunt tratate. Ai grija ce faci si nu te mai infometa! Mergi la un nutritionist care sa te ajute sa alegi o dieta potrivita pentru a slabi, dar care sa nu iti afecteze sanatatea si ma mult sport.

| olivikkka a răspuns:

Nu este deloc binesa te infometezi, o sa iti faci probleme de sanatate si dupa ce nu o sa te mai infometezi o sa ei kilogramele la loc crede-ma am trecut si eu prin asta. succes

| Issabela26 a răspuns:

Nu este deloc bine ce faci. stiu ca prin infometare slabesti cel mai repede si sigur insa nu e deloc bine iti poate afecta foarte mult sanatatea pe viitor.in primul rand ca poti deveni anemica si sa cazi pe strada ceea ce nu e f bine si plus ca atunci cand vei manca mai mult cat sa te saturi sau cv de genu vei pune la loc pe tine si plus inca cateva kilograme. nu este bine deloc sa te infometezi incearca sa eviti prajelile sucurile si dulciurile si sa mananc des si putin si sa faci putin sport eu cred ca asa e cel mai bine si nici nu risti sa cazi pe stradahappy

| TrafalgarLawDăFărst a răspuns:

Nu conteaza cat mananci ci ce mananci

| ZambesteCuNoi a răspuns:

Parerea mea e ca nu e bine sa slabesti prin infometare.eu deexemplu ca sa slabesc din contra mincam mai des de 4, 5 ori pe zi dar in cantitati mai mici. poti incerca asa metoda, dar mai bine fa sport si maninca bine asta este cea mai buna alegere, si slabesti si sanatatea nu tio stici

| ziggs a răspuns:

Eu am facut ca tine si am ajuns la spital in perfuzii deci ar trebui sa te opresti...fa sport daca vrei sa slabesti tu nu o vezi pe scobitoarea aia de bianca draguseanu care mananca 2 capsuni pe zi lasa ca ii pica fisa intro zi... sper ca te-am ajutatwinking!

| corodidenisa a răspuns:

Nu e bine cea ce faci

| corodidenisa a răspuns:

Nue bine cea cf

| tabby66 a răspuns:

Daca tii la silueta ta e bine, dar daca tii la sanatatea ta nu preai bine deloc