| Getting4you a întrebat:

Am 14 ani si de 2 saptamani am inceput sa ma infometez. In aceste 2 saptamani am slabit 5 kg...intrebarea mea este urmatoarea : In urmatoarele 2 saptamani voi slabi tot 5 kg sau voi slabi mai putin? ( ca mai mult nu cred ca e cazul).
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vei pune triplu

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut o mare prostie. Dupa ce nu te vei mai infometa, vei pune la loc acele kg, ba chiar mai mult. Nu mai fa asa ceva, mananca putin si des, esti in crestere!

| Kenya a răspuns:

Doamne! Nu te mai infometa niciodata. Poti sa te imbolnavesti.
Respecte cele 3 mese ale zilei si mananca sanatos.

| DenisaKarolina a răspuns:

Hei nu e bine ceea ce faci, am o prietena care a facut asta si acum are probleme grave cu stomacul :/ ar fi cazul sa mananci, chiar daca in cantitati mici, mananca! Vei slabi si asa.Fa mult sport, miscarea e sanatoasa, nu manca grasimi, ca tot e vara, mananca fructe, salate de legume sau altele. Evita ouale, carnea, fasolea si altele. Dupa ce vei mai slabi 5 kg vei incepe sa mananci si vei pune kg la loc. Nu e bine ce faci, asculta-ma.

| Getting4you explică (pentru DenisaKarolina):

Cred ca am uitat sa precizez ce inseamna pentru mine infometare...intr-o zi normala mananc pe la 12-13 o mancare mai consistenta in cantitati mici iar pe la 18 daca mi se face foame mai mananc un fruct ( un mar, o portocala sau cateodata o felie de pepene), iar de baut beau dimineata pe la 9 un cappuccino si in rest doar apa deci nu ma infometez in sensul real al cuvantului.