| baiatulbaiatbaietel a întrebat:

Sall oameni.
Am aflat recent ca se poate consuma praful pentru spalaturi vaginale,numit Tantum Rosa.
Faza e veche, inca de prin 2010, dar atunci eram mic si nu intelegam.
Am 16 ani,am o viata frumoasa,parinti okay,care ma inteleg si ma ajuta, cu scoala stau bine, dar ca orice pustan de 16 ani,am experimentat si eu cateva senzatii tari.
De fumat fumez,dar nu ma pot numii fumator inrait,beau doar la ocazii,o singura data m-am facut manga, vara trecuta si am avut ocazia sa fumez marijuana, dar m-am oprit doar la 2 fumuri, iar de atunci nu am mai fumat niciodata.
Marijuana e primul pas spre lumea drogurilor, fiind relativ accesibila de la pustanii de liceu sau de facultate.(de unde fac rost de ele habar n am)
Si acum revin la Tantum Rosa
Saptamana trecuta m-am hotarat sa incerc pentru prima data.
Am pus 1 pliculet intr o doza de suc,dar pot spune ca doar m-a linistit, fara sa am halucinatiile de care vorbeste toata lumea.
Astazi, dupa 5 zile de la primul plic,am. vrut sa iau din nou, dar de data asta mai tare.
Deoarece praful este extrem de sarat(ca si cum ai manca un pumn de sare) m-am hotarat sa l pun in capsule de medicamente, luate de la o cutie de vitamina c laughing
O capsula avea aproximativ 1 gram, iar doza pe care pustanii spun ca trebuie sa o iei pentru a avea halucinatii este cam de 10-15 grame.
Un pliculet contine 5 grame, asa ca am.pus 2 pliculete jumatate in 13-14 capsule.
A fost o idee foarte buna, deoarece nu am mai simtit absolut nici un gust.
Eram.afara cand am inghitit capsulele, cu putin suc.
Dupa cam 30 min, eram ofticat deoarece nu se inrampla nimic, dar abia dupa 3 ore a venit adevaratul efect.
Stare de bine,de usurare,parca era un vis,vedeam neclar, auzeam infundat, dar eram 100% constient si nimeni nu si dadea seama ca eu sunt "high"
Halucibatiile au fost si putin amuzante, dar majoritatea penibile
De la fantome.si siluiete,la pisici care stateau prin casa laughing
Auzeam chestii inexistente,iar cand ii intrebam pe cei din jur daca au zis ceva,ei incepeau sa se holbeze.
Dupa am fost in club,unde eram super chill,luminile pareau stelute si vedeam oamenii in reluare.
Uneori credeam ca e cineva langa mine care danseaza si ma atinge,iar cand ma intorceam era gol.
Spre final,dupa ce halucinatiile au disparut, am ramas foarte moale si linistit, dar inca.mai aveam flash uri de luminte.
Nu vreau sa mai incerc,deoarece chiar am fost panicat si e vorba si de sanatate...
Stiu clar ca de la legale precum prafuri din farmacii, o dai in droguri adecarate si alea nu te mai iarta...
Am ajuns din club,iar organismul meu inca cerea substanta...
Cred ca deja am devenit dependent.
Ce as putea sa fac,nu vreau sa ajung un distrus care si ar vinde si casa pentru o doza de drog...
Stiu ca am scris mult, dar am vrut sa cuprind absolut totul...
Multumesc anticipat!
Si fara hate si raspunsuri de genul "lasa te ca nu e sanatos si vei ajunge un drogat"
Sunt si eu constient de asta.
Vreau doar pareri sau experiente asemanatoare, poate mai sunt "drogadei" pe aici.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, esti dependent, drogurile chimice iti pot face asta de la prima doza. Nu li se intampla tuturor, dar tie ti se intampla. Ai nevoie de un psihiatru specializat in asta si de sustinerea parintilor (care sa te supravegheze strict sa nu mai acces si sa iti amelioreze starea de sevraj

| WaterDrop a răspuns:

Da frate, am bagat 3 luni, insa m-am trezit la un punct si am zis ca vreau sa iau permisul. Asta mi-a schimbat viata. Acum am 5 copii si un job care imi baga 20.000 lei pe luna in buzunar. Viata e frumoasa!

Răspuns utilizator avertizat
| pilljunk22 a răspuns:

Suntem de aceeasi varsta din cate vad, diferit fiind doar faptul ca eu sunt fata, iar experienta mea cu drogurile si substantele delirante a inceput in iarna de acum 2 ani-2016. Eram total contra, dar curiozitatea m-a facut sa ma documentez, si cum n-aveam atatia bani la dispozitie am zis sa incerc variantele "legale" de droguri despre care am citit. Cu ce am inceput? Tantum Rosa, la inceputul vacantei. fiind fata nu mi-a fost deloc greu sa merg la farmacie sa procur ceea ce aveam nevoie. mi am cumparat o cutie cu 12 pliculete cred, iar intr o saptamana am terminat-o pe toata. in unele zile luam un plic, in altele 2, iar in altele 3. nu am prea putut trece pana acum de gustul groaznic pe care il are, dar mi e prea lene si e prea migalos sa incep sa bag continutul in pastile sau servetele asa cum am citit. Ceea ce stiu sa iti spun e ca nu. Nu esti dependent de substanta, printre primele dati cand folosesti ai tinde sa crezi ca ti a creat dependenta doar din cauza ca are efecte foarte placute si nu iti afecteaza functiile necesare cum ar fi mersul sau vorbirea. Crede-ma. asa eram si eu doar ca eu nu mi-am facut griji ca poate interveni dependenta. am abuzat la inceput in saptamana aceea de vacanta, si fiind mai bine de un an de atunci, prin care am trecut prin diferite substante, chiar am ajuns sa controlez bine consumul oricarei substante. In ultimul an m-am axat doar pe iarba si cam atat. Cat despre Tantum, am facut pauza de un an si acum iau la anumite intervale de timp cand mi se face dor. ultima data am luat in ultimele 3 zile consecutiv cate un plic seara inainte sa intru in dus. am avut 3 plicuri si nu am vrut sa le iau pe toate odata. eu personal am trecut si peste partea cu tulburarea de somn. daca te concentrezi pe a dormi, crede-ma ca, cu Tantum intri intr-un somn chiar adanc si ai vise super intense (cel putin eu am avut). efectele sunt halucinatiile pe baza luminilor, flash-uri, umbre, culori intensificate si denivelari in aer. cat despre auditive pot spune doar distorsionarea sunetului. toate astea se leaga intre ele si chiar iti dau un trip super fain. Daca te gandesti la dependenta si te panichezi, o sa ajungi dependent. Fii doar stapan pe tine si controleaza ti simturile pentru ca sigur vei fi bine. Sper ca ti am fost de folos, iar cei care judeca, asa cum judecam si noi la inceput inainte de a incerca, nu au cum sa inteleaga experienta prin care trecem incercand substante ca sa ne descoperim pe noi sau pur si simplu ca sa ne spargem laughing Succes si ai grija ce, cum, cand si cu cine consumi. Pace!