| vasilikalexx a întrebat:

Acum o săptămâna si ceva am sarit un gard si de atunci ma doare piciorul (nu foarte rau)dar misa umflat putin intre glezna si călcai si calcaiu ma doare cand apas pe el ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Valentin_Dolsheb_1998 a răspuns:

Poate fi ceva grav sau doar o luxatie...Cel mai bine ar fi sa te duci la doctorhappy Si mie mi s-a intamplat dar am sarit de la 2m si era doar o luxatie...Bafta sa nu fie ceva gravsmug

| vasilikalexx explică (pentru Valentin_Dolsheb_1998):

Si tie ți-se umflase? putin:d

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de o radiografie, mergi la ortopedie.
Pa, pa.

| EuAli a răspuns:

Pune-ti o compresie sd du-te la doctor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să te vadă un medic ortoped, ăţi faci o radiografie şi vezi ce este.
Te pup!

| Anisoara961 a răspuns:

Astepti sa-ti treaca si-ti mai pui niste gheata pe el, n-ai ce face!