| eddyEdddy a întrebat:

Am o aftă bucala, daca sarut pe cineva se poate lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Dar datorita durerii va fi incomod.
Citeste aici cum se trateaza:

http://www.csid.ro/......-15743962/

| Donsavas a răspuns:

Sa nu fie o infectie ce se poate transmite, altfel nu.
Fa-ti o galgara cu otet de mere, iti retrage afta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Donsavas):

Fa tu chestia asta cu otet de mere si ne spui cum a fost. Nu mai vorbi daca habar n-ai.

| Donsavas a răspuns (pentru darrio2007):

Am facut deja asta.Acidul acetic are proprietati analgezice minore.

| darrio2007 a răspuns (pentru Donsavas):

Si ti-a trecut? De obicei se face cu bicarbonat de sodiu dizolvat in apa.

| Donsavas a răspuns (pentru darrio2007):

Da,dar intre timp au aparut altele. Oricum au disparut fara sa trebuiasca sa inghit pastile antiinflamatoare.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e contagioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te-ar saruta cineva la buca?

| alyyyyy2018 a răspuns:

Nu