| Cristi19991999 a întrebat:

Sall tpu.Am si eu o nelamurire si cautand pe net am vzt ca multi au aceasta problema.Problema este durerea sub rotula.Am sesizat cam de 5-6 luni asa dupa ce joc mult fotbal(decat acest sport practic cu seriozitate)sau alerg mult sau dupa mai multe zile in care joc fotbal mult ma doare sub rotula durerea nu este foaarte mare, 1-2 zile ma doare putin cand incordez piciorul si il indrept, dupa aia durerile sunt usoare si nu ma deranjeaza, pana acum nu le-am dat atentie si nu m-a gandit la ele si au disparut dar ce as putea avea? Acum ma doare cam de 1saptamana si acum dupa 1 sapt ma doare foarte usor pot misca picirul si fara sa sim acea mica jena, pe acea o sit daca tin piciorul drept.Am citi pe net ca este bine s apui gheata de 2 zile am inceput si inca nu prea vad rezuklatet astept sa vad
P.S Daca ma incalzesc la fotbal numai am nicio o durere in timp ce joc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AleCSa05 a răspuns:

Poate fi din cauza ca il fortezi prea tare. Oricum, cel mai bun sfat ti-l poate da un medic specialist, nu te poti baza pe leacurile babesti.