| gabriel56 a întrebat:

Sall TPU, as vrea sa stiu cat sunt e bune pastilele de slabit super slim si cateva pareri si daca se pot lua de la 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
NU FACE PROSTIA SĂ IEI PASTILE DE SLĂBIT LA O VÂRSTĂ AŞA DE FRAGEDĂ!
Cine ţi-a spus că poţi lua aşa ceva la anii tăi?
Învaţă să mănânci,o alimentaţie săracă în calorii,fără prăjeli,evită grăsimile,alimentele preparate industrial,mai subţire cu dulcele,lactate slabe,carne fiartă,înnăbuşită.
ATENŢIE!
Curele de slăbire NU sunt recomandate în timpul pubertăţii,deoarece eşti în plină dezvoltare!
De asemenea, practică multă mişcare, sport, alergări, plimbări.
Te pup!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu este indicat la vârsta ta să foloseşti aşa ceva.Şi nu au efectul scontat, reclama ce este de ele.
Mănâncă sănătos şi-ţi revii de la sine.

| NirvanaE a răspuns:

Nu lua pastile, nu sunt bune.la varsta ta, poti sa slabesti si singur/a. o sa te ingrasi dupa ce iei pastilele. multa bafta!

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Nu sunt bune. Sa nu faci prostia sa le iei, mai ales la varsta ta. Pastilele astea, dupa ce termini tratamentul, ai tendinta sa te ingrasi mai mult, iar tu acum la anii tai esti in plina dezvoltare. Ai rabdare, ca vei slabi singur, fara nicun fel de pastila sau altceva.
Mult succes si sanatate iti doresc!

| Silvica76 a răspuns:

Nu te sfatuiesc, si nici pastilele de slabit nu sunt recomandate persoanelor sub 18 ani. Redu cantitatea de calorii cu 500 de calorii pe zi si vei slabi sigur si sanatos.
Mai poti obtine informatii pe http://calorii.oneden.com/calculator-calorii/

http://calorii.oneden.com/