| SpikLo a întrebat:

Acum 2 zile am fost la doctor si se pare ca am hemoroizi. Sunt la inceput nu ma doare nimic, nu curge sange. Doctorul a zis ca nu e nimic grav, am primit un tratament dar problema e ca sunt constipat de ieri... adevarul e ca pana acum nu prea mancam fructe nici nu ma hidratam cum trebuie, de ceai nu mai zic. De ieri am inceput sa mananc iaurt, fructe sa beau multa apa si cate un ceai de musetel. Ce sa fac ca sa grabesc putin acest proces si sa am scaun normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu uita de suc de rosii sau bulion. Sunt foarte bune impotriva constipatiei.

| SpikLo explică (pentru Salontanul):

O sa incerc sa beau. Nu stiam de ele

| Salontanul a răspuns (pentru SpikLo):

O stiu din experienta. Eu am constipatie cronica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceaiul pentru slăbire Yong Kang are un efect laxativ apreciabil.
Magiunul de prune, la fel.

| Ale5184 a răspuns:

Sa ai grija ce mananci. E suficient. Daca ai hemoroizi, ai grija sa nu mananci picant si stai foarte mult jos.

| SpikLo explică (pentru Ale5184):

Pai si daca am grija la ce mananc in cat timp dispare constipatia?

| Ale5184 a răspuns (pentru SpikLo):

Nu ar trebui sa dureze 1 saptamana. Nu lua medicamente pentru slabit sau altele, daca iei medicamente pentru hemoroizi.

| iloveuifyouarenotahater a răspuns:

Guma 5 are efect laxativ bea pesi si hidrateaszate