| anonim_4396 a întrebat:

Salut, acum aproape un an am avut de 2 ori mana rupta in 3 luni, prima oara am dat un pumn in perete intr-o dimineata si mi-am rupt metacarpianul de la degetul mic ca apoi peste o luna sa dau un pumn in frunte cuiva si sa-mi rup metacarpianul de la degetul aratator. Din acea zi n-am mai dat cu pumnul la recomandarea medicului si de frica sa nu-mi rup iar mana. Cum pot sa-mi intaresc inapoi oasele mainii si sa fiu sigur pe mine, sa nu-mi fie frica sa dau din nou cu pumnul... Nu vreau metode tampite gen sa dau cu pumnii in pereti sau alte idiotenii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

Mai astepta un pic gen, cateva luni si dupa o sa poti sa dai iar cu pumnullaughing Si ca sa nu-ti rupi mana din nou ar fi indicat sa inveti sa dai cu pumnul corect laughing Sfatul meu : nu mai da in frunte ca n-are farmec si iti si rupi mana, dai in maxilar sau la ochi big grin Are mai mult efect.

| FlorinAlw a răspuns (pentru Sellak):

Da, problema atunci a fost ca m-a trezit cand eram in ora si n-am realizat cum si unde am dat cu pumnul, eram foarte adormit, dormisem vreo 2 ore in noaptea dinaintea acelei zi.

| FlorinAlw a răspuns (pentru FlorinAlw):

Am vrut sa spun ca eram la ore, la liceu, in pauza.