| catalin02 a întrebat:

Salut all! Ei intrebarea mea :... Eu deasupra usi aveam o "icoana" cica laughing adusa de bunica mea ( era o rama de ipsos pe care era lipita o poza cu Maica Domnului, nu ma deranja deci am lasat-o acolo ). Ei bine azi dimineata ma trezesc eu, si ma duc frumos la baie, cand revin in camera nu stiu ce fac, ating asa zisa icoana si imi cade in cap sad Fiind din ipsos, rama s-a facut bucati. M-a durut capul 10 minute, nu am fost ametit, nimic altceva, insa zona in care am fost lovit s-a umflat putin... iar cand ating acea zona ma doare. Ar trebui sa imi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pisicutza1418 a răspuns:

Nu ar trebui. E adevarat ca loviturile foarte puternice pot cauza hematomi, dar lovituri puternice! Stai calm/a! Maseaza usor, pune gheata, pune paine cu vin alb(serios chiar merge) si-ti va trece cu siguranta.

| catalin02 explică (pentru Pisicutza1418):

Eh o sa pun doar paine, vinul o sa il beau eu, ei bine acesta nu este contul meu. mz mult tongue

4 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

Un moc cucui trece daca pui putina gheata si trece in cateva zile nu e capat de lume

| Wo0W a răspuns:

laughing ai facut un cucui laughing asa se face cand te lovesti mai tare nu te ingrijora tongue pune niste gheata

| Rotaru_George_1979 a răspuns:

O sa-ti treaca daca stai pe TPU!