| marymmarymmarym123 a întrebat:

Ce se intampla daca s-a spart icoana Maica domnului este tablou mic. Deci va zic cum s-a intamplat mami a dat jos accidental ca trebuia sa faca curat. Din icoana a mai ramas doar poza Maicii Domnului si rama atat. Tot pe TPU am citit ca in aceea camera a murit bunica a unei fete si a cazut tabloul. Si in camera aceasta bunicul meu trebuia sa se pregateasca de innmormantare (nu a murit in camera asta) de cand bunicul meu este mort de 11 ani. Oare este un semn.

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu se intampla nimic

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai sa iti explicam cum e cu fizica asta. Un obiect este atras mereu in jos de o forta care se numeste forta gravitationala. Datorita ei tu esti lipit(a) de pamant si nu zbori prin casa.
Forta asta face ca obiectele sa cada, iar cele casabile se vor sparge la impact. Fie ca e icoana, pahar, tablou, farfurie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se intimplă nimic stai linistit/ă. A fost un accident atita tot. Este o superstitie ca si atunci cind spargi oglinda, șapte ani ai ghinion, aiurea, prostii.

| johnnny123 a răspuns:

Da, este un semn ca in acea camera exista gravitatie.

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Icoana ta a căzut datorită forţei gravitaţională. De aia nu zbori prin casă, ca în filmele cu astronauţi, pentru că forţa gravitaţională te trage în jos.
Aunt doar superstiţii nu e nici păcat să spargi o icoană, nici nu se va întâmpla nimic de genul.
Numai bine!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, vine apocalipsa!

| HellGirl666 a răspuns:

✰ Te va bântui toată viață și îți vor crește gheare de crocodil.

| Johndoe2023 a răspuns:

Daca s-a spart icoana maicii domnului inseamna din pacate ca acuma ai in casa cu o icoana mai putin.

| cupydo0n a răspuns:

Da este un semn ca trebuie sa iti cumperi alta icoana mai mare pentru ca ai multe pacate.

| Lămâie00 a răspuns:

Nimic nu se intampla...

| Razvansmekeran a răspuns:

Nu e nimic rau daca doar ramas-a spart.