| Anonnyymmuuss a întrebat:

Salut, am 13 ani și am o problema, nu mi se decaloteza penisul, e o problema sau o sa se refacă?
Fără răspunsuri jignitoare, dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca de fiecare data cand se iveste posibilitatea de a o face, sa tragi de preputiu, adica de pielea care acopera glandul (capul) cat poti de mult pana la limita durerii suportabile, cu scopul de a incerca sa-l dezlipesti incet incet, putin cate putin. In situatia in care preputiul acopera glandul intr-o proportie foarte mare si metoda precizata nu poate fi folosita/efectuata, in acel caz este vorba de afectiunea denumita FIMOZA care in cazul tau este posibil sa fie grava/severa. Intro astfel de situatie afectiunea se poate trata doar medical si in astfel de cazuri consultatia devine absolut necesara fiindca doar medicul urolog poate stabili daca si in ce mod poate fi eliminata afectiune. Multa sanatate!

| Anonnyymmuuss explică (pentru corbulalbrosu):

Pot sa îl decaloteza dar cu greu, oricum mersi pentru sfat!

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

O să se rezolve problema mai devreme sau mai târziu.

| Crackman a răspuns:

Dai bataie cu masturbare... mai tare dar nu sa iti rupi carnea, in timp trece

| Tothemoon a răspuns:

Stai fara grija, cu timpul, pe masaura ce inaintezi in varsta o sa o faca. Il poti ajuta prin masturbare, usor totusi pentru a nu ti provoca dureri.